İyi Bir Tasarım Alanında Uzmanlık İster

"Bir mekan için mobilya ve dekorasyonu düşünmek, bir konsept dahilinde tasarlamak, kendine özgü bir sanat ve bilgi alanıdır. Her bir proje özgün bir yolculuk ve yaratıcılık gerektirir. Salon tasarlarken, boş mekanları dokunuşlarımızla canlandırırken, renkler ve formlar arasında kusursuz bir denge kurmak için özen gösteriyoruz. Her bir konsept, titizlikle planlanmış detaylardan oluşur ve uzmanlığı gerektirir. İşte biz, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız. Her salonu benzersiz bir sanat eseri olarak görüyoruz, her mekana ve her kavrama özgünlük katıyoruz. Bizim için salon yapmak, sadece bir iş değil, bir tutku ve yaşam tarzıdır. Sizin için her detayı düşünüp hayata geçirirken, her aşamada uzmanlığımızı sunuyor ve sizi ayrıcalıklı hissettiriyoruz."

Nihat Yıldız

NİHAT YILDIZ FURNITURE AND DESIGNS A.Ş

Nihat Yıldız Kimdir?

Yaratıcılığın İzinde:

Konsept Tasarlamak Tutkusuyla Anlam Bulan Bir Hikaye


İŞLETME YÖNETİMİ Bölümünden mezun olup yüksek öğrenimini DAVRANIŞ BİLİMLERİ üzerine tezli olarak bitirdi. Hayat ona farklı bir yol gösterdi ve genç yaşta çalışma hayatına adım attı. Ancak içindeki sanatsal tutku her daim yanıp durdu, tasarım dünyasına olan ilgisi hiç solmadı.

Bir gün, içindeki çağrıya kulak verme cesaretini topladı. Yıllarca içinde taşıdığı tasarım tutkusunu gerçeğe dönüştürmeye karar verdi. Mobilya ve dekorasyon ile mekân tasarımı alanında sınırları zorlamayı ve sıradanlığı aşmayı amaçlayarak yola çıktı. Mobilya tasarımı eğitimi alarak hem tasarım becerilerini geliştirmeyi hem de konseptlerini hayata geçirmeyi öğrenmek istedi.

Bu kararla birlikte, İSTANBUL GÜZEL SANATLAR AKADEMSİ (Eski adıyla İstasyon Sanat Akademisi) onun için yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Yüksek Mimar Ömer Düzenli ve alanında uzman birçok hoca tarafından yönlendirildi, ilham aldı. Sadece planlar çizmekle yetinmeyip, çizimlerini gerçek dünyada hayata geçirmeyi, şantiyelerde uygulamayı ve ticaretin inceliklerini öğrenmeyi hedefledi. Bu süreç, onun içindeki tutkunun ve kararlılığının bir yansıması olarak, mobilya dekorasyon alanında başarılı bir şekilde, 2 yılda mezun olmasıyla sonuçlandı.

Nihat Yıldız, mezuniyetinin ardından tasarım dünyasında kendi ayakları üzerinde durmaya başladı. Tasarımlarını hayata geçirirken estetik anlayışını ve yaratıcılığını her projede yansıttı. Sadece mobilya projelerin çizim aşamasıyla yetinmeyip, aynı zamanda mobilya projelerin imalat uygulanmasını ve ticaretin dinamiklerini de öğrenmeyi amaçlayarak geniş bir yelpazede deneyim kazandı.

Bugün, Nihat Yıldız Kuaför ve Güzellik salonu mobilyaları başta olmak üzere mobilya ve dekorasyon alanındaki zengin deneyimi ve hayal gücünü bir araya getirerek Dünyanın birçok ülkesinde kendine özgü konseptler ortaya koymaya devam ediyor. Yaratıcılığını evrensel bir perspektiften yansıtmayı ve gelecek nesilleri ilham vermeye devam etmeyi amaçlıyor. Hem tasarım dünyasında hem de ailesinin hayatında parlak bir yıldız olarak parlamaya devam ediyor.


KONSEPTLERİMİZ